پایان چشم انتظاری مادر شهید «سید کمال خالقی»، طلبه مدرسه‌عالی شهید مطهری (ره)

۰۲ دی ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۹

پایان چشم انتظاری مادر شهید «سید کمال خالقی» طلبه مدرسه‌عالی شهید مطهری (ره)؛ در جریان عملیات تفحص شهدا روز ۲۷ آذرماه در جزیره مجنون جنوبی، پیکر مطهر شهیدی با لباس پاسداری و پلاک هویت، در جزیره مجنون کشف شد که پس از بررسی پلاک هویت مشخص شد پیکر کشف شده متعلق به طلبه پاسدار شهید «سید کمال خالقی» است.

شهید سید کمال خالقی، بیست و سوم دی‌ماه ۱۳۴۰، در تهران چشم به جهان گشود. پدرش سید محمد و مادرش، ام‌البنین نام داشت. تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی و حوزوی درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. ششم اسفندماه ۱۳۶۲، در جزیره مجنون عراق شهید شد.

خانواده خالقی دو شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌اند که سیدمهدی خالقی اولین شهید این خانواده است و سیدکمال دومین شهید خانواده بوده که او اولین طلبه شهید مدرسه عالی شهید مطهری است.

سردار باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین به همراه مسئولین معراج شهدا و عوامل برنامه یلدای ایرانی با حضور در منزل مادر شهید، خبر شناسایی را به خانواده شهید اطلاع دادند.

شهید سیدکمال خالقی از شهدای عملیات خیبر است که پیکرش از ۴۰ سال پیش تا کنون در جزیره مجنون جنوبی مانده بود که پیکرش در عمق بیش از ۳ متری از سطح زمین پیدا شد.


لینک دانلود فایل