اطلاعیه

گفتگوی اختصاصی آیت الله امامی کاشانی با خبرگزاری صداوسیما

۱۴ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۴ اخبار اطلاعیه
تعداد بازدید:۲۱۲
تولیت محترم مدرسه عالی و دانشگاه شهید مطهری : آیت الله صافی (ره) همیشه در خط امام و رهبری بودند .
گفتگوی اختصاصی آیت الله امامی کاشانی با خبرگزاری صداوسیما

آیت الله امامی کاشانی  در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با تسلیت رحلت آیت الله صافی گلپایگانی به مسلمانان جهان و شیعیان، علمای اسلام و نیز مقام معظم رهبری گفتند: این فقیه بزرگوار و مرجع عالی مقام نقش بسیار ارزنده و مثبتی در ابعاد مختلف تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی ایفا کردند.

ایشان با اشاره به ارتباط آیت الله صافی گلپایگانی با امام (ره) و مقام معظم رهبری افزودند: رابطه ایشان با امام (ره) رابطه خاص و ویژه‌ای بود و در بسیاری از مسائلی که در موضوعات مختلف به خصوص مسائل مربوط به شورای نگهبان و تصمیم گیری‌ها رخ می‌داد ایشان همیشه برای کسب نظر خدمت امام می‌رسیدند و امام (ره) نیز توصیه‌های لازم را داشتند.

آیت الله امامی کاشانی همچنین با اشاره به ارتباط آیت الله صافی گلپایگانی با مقام معظم رهبری گفتند: ایشان در صحنه‌های مختلف انقلاب و امور با مقام معظم رهبری ارتباط خاصی داشتند و رهبر انقلاب نیز گاهی به بیت ایشان تشریف می‌بردند و این رفتار با آیت الله صافی گلپایگانی نشان از جایگاه ایشان در عرصه‌های مختلف انقلاب و دین اسلام داشت.
تولیت محترم مدرسه عالی و دانشگاه شهید مطهری اضافه کردند: توجه به مردم و نیز حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب از جمله شرکت مردم در راهپیمایی‌ها همیشه مورد خواست و خرسندی آیت الله صافی گلپایگانی بود.
ایشان گفتند: چند سالی که با ایشان در شورای نگهبان بودیم تسلط ایشان در مسائل مختلف فقهی، علمی و اسلامی کمک بسیار ارزنده‌ای به تصمیمات شورا داشت و نشانگر دقت نظر ایشان در مسائل مختلف بود.
آیت الله امامی کاشانی همچنین تسلط مرحوم آیت الله صافی گلپایگانی بر حدیث، ادبیات عرب و تاریخ اسلام را از ویژگی‌های این عالم جلیل القدر نام برد و افزود: اطاعت از مقام معظم رهبری و کمک به انقلاب و تاکید بر مردم باوری از ویژگی‌های بارز این شخصیت والامقام بود.
ایشان  خاطرنشان کردند: ایشان علاوه بر نظرات مهم علمی و فقهی، از جهات تقوا، اخلاص و مردم داری شخصیتی خاص بودند