گزیده‌ای از بیانات رئیس محترم دانشگاه در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

۰۴ مهر ۱۴۰۰ | ۰۹:۵۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۱
گزیده‌ای از بیانات رئیس محترم دانشگاه در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

آرزوی سلامتی برای شما بزرگواران دارم و ان‌شاءالله در این دوران از شر بلیات در امان و سلامت باشید. مناسبت‌هایی که در آن قرار داریم؛ هم ایام اربعین و عزاداری و هم مزین به ایام گرامیداشت دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان است که می‌تواند در مسیر تلاش در دورانی که حضور داریم ما را به بهترین نحو جهت دهد.

تیمنا روایتی از امام حسین علیه‌السلام تقدیم می‌کنم که آغاز سال تحصیلی ما متبرک به کلام این بزرگوار شده باشد؛

شُکرُکَ لِنِعمَةٍ سالِفَةٍ یَقتَضى نِعمَةً آنِفَةً

شکر تو بر نعمت گذشته، زمینه‌ساز نعمت آینده است.

معمولاً تا دچار نقصان و محرومیت نشویم، قدر نعمت‌هایی که از آن برخوردار هستیم را درست نمی‌دانیم؛

امام حسین علیه‌السلام می‌فرمایند:

قدر نعمت‌های را که داریم بدانیم و شاکر باشیم. یکی از قانون‌های نظام خلقت و طبیعت این است که اگر شاکر نعمتی باشیم زمینه‌ای برای نعمت جدید و افزودن آن خواهد بود؛

«شکر نعمت نعمتت افزون کند» هم برگرفته از همین روایات است.

 قطعاً همین شاکر بودن باعث می‌شود نعمت سلامت، عافیت، تحصیل، جوانی و نشاط زمینه‌ساز نعمت‌های جدید باشد و اگر قدرش را ندانیم از دست خواهیم داد و موجب تأسف می‌شود.

یادی از اربعین شد؛ در مهر و موم‌های گذشته دانشگاه هم در این امر سهیم بود و این توفیق را داشتیم و امسال محروم شدیم و با یاد و خاطره و امید به اینکه افرادی که می‌روند ان‌شاءالله به یاد جاماندگان هم باشند، می‌گذرانیم.

از این فرصت استفاده می‌کنم و موفقیت‌های دانشجویان در سال تحصیلی گذشته؛ ازجمله کسب رتبه‌های برتر در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری را تبریک عرض کرده و از تمام تلاش‌های خواهران و برادران تشکر می‌کنم.

الحمدالله واکسیناسیون شتاب گرفته و نویدبخش آن است که بتوانیم از ظرفیت فضای حضوری استفاده کنیم و ان‌شاءالله همه همت این است که‌ترم آینده به این صورت باشد. و اگر ان‌شاءالله زمینه ایجاد شد و توانستیم بخشی از دروس این ترم را تلفیقی داشته باشیم از این ظرفیت استفاده می‌کنیم.

لذا با توجه به این‌که زمینه واکسیناسیون ایجادشده دانشجویان هم تلاش کرده و زودتر برای واکسیناسیون اقدام کنند که زمینه و شرایط حضور در دانشگاه فراهم شود.

آغاز سال تحصیلی که فصلی جدید و بهار علم و دانش در مجموعه‌های آموزشی است را تبریک عرض کرده و خدمت اساتید محترم و همکاران ‌هم که زحمت می‌کشند هم تشکر کرده و هم سال تحصیلی جدید را تبریک عرض می‌کنم.

آرزوی توفیق داریم و ان‌شاءالله در صحت و عافیت و سلامت باشید.

کلید واژه ها: دانشگاه شهید مطهری خواهران مشهد سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مراسم آغازین نیم سال تحصیلی