پانزدهمین همایش علمی «حکمت مطهر» برگزار می‌شود

پانزدهمین همایش علمی «حکمت مطهر» با موضوع «اسلام و ایران در قرن جدید» در ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ به میزبانی دانشگاه صداوسیما برگزار می‌شود.

پانزدهمین همایش علمی «حکمت مطهر» با موضوع «اسلام و ایران در قرن جدید» در روز‌های ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ به میزبانی دانشگاه صداوسیما برگزار می‌شود.

بنا به اعلام دبیرخانه همایش تعدادی از شخصیت‌های برجسته علمی‌ کشور در عرصه رسانه و علوم انسانی و اسلامی در این همایش حضور دارند. همچنین طی چند ماه گذشته جلساتی با صاحب‌نظران و متخصصان علوم انسانی و اسلامی برگزار شد و محورهای همایش نیز مشخص شد.

ارائه مقالات برگزیده در قالب سخنرانی، برگزاری پنل‌های تخصصی در خصوص محورهای موضوعی همایش و رونمایی از کتاب چکیده مقالات از دیگر برنامه‌‌های جانبی این همایش است.

برنامه تفصیلی همایش و شیوه‌های ثبت‌نام جهت شرکت به‌صورت حضوری، مجازی در نشست‌های این همایش متعاقباً اعلام می‌شود.

* اعضای کمیته اجرایی

احمد زرنگار، حسین قرائی، سید عارف علوی، حجت‌الاسلام معتمدی، علی طهماسبی، علی ستاری، محمد شاهبازی، حسن قاسمی و محمد حسام پور.

* اعضای کمیته علمی

سید حسن شهرستانی (دبیر کمیته)، سید محمد حسینی، علیرضا پویا، محمدمهدی موسوی مهر، علی‌اصغر خندان، عزیز الله سالاری و احمد زرنگار

بنا بر اعلام دبیرخانه جوایز ویژه‌ای برای مقالات دانشجویی در نظر گرفته‌شده است که متعاقباً اعلام می‌شود. دانشجویان برای نگارش مقاله و دریافت راهنمایی بیشتر می‌توانند به سامانه همایش مراجعه و از کتاب‌شناسی توصیفی استاد مطهری و سایر منابعی که در این سامانه بار گزاری شده است بهره‌مند شوند.

محور اصلی این همایش «اسلام و ایران در قرن جدید» است و محورهای فرعی شامل موضوعات زیر است:

چشم‌انداز آینده اسلام و ایران در اصل تکاملی انقلاب اسلامی؛

تأثیر علم، فرهنگ و ادب ایرانی در ایجاد تمدن نوین اسلامی؛

هنر و رسانه به‌مثابه ارکان تمدن نوین اسلامی؛

تحولات اجتماعی اسلام و ایران در قرن جدید؛

علوم انسانی در قرن پانزدهم و ضرورت تحول؛

بازخوانی و آسیب‌شناسی تجربه تاریخی و فرهنگی ایران اسلامی در قرن گذشته؛

هویت دینی و هویت ملی در بستر ارتباطات جهانی قرن جدید؛

چشم‌انداز سبک زندگی، معنویت و اخلاق در قرن پانزدهم.

مهلت ارسال چکیده مقالات: پایان اسفند ۱۳۹۹ و مهلت ارسال مقالات: پایان فروردین‌ماه ۱۴۰۰ است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی info@iribu.ac.ir ارسال کنند. همچنین وب‌سایت همایش به نشانی hekmatmotahar.iribu.ac.ir  در خدمت علاقه‌مندان است.